Přejít k hlavnímu obsahu

Jak využít zdravé produkty z moře

05. Leden 2016

Jen málo co se vyrovná prožitku stráveném na mořské pláži. Moře má blahodárné účinky na duši i na tělo. Rostliny a mořští živočichové jsou zdrojem léčivých látek, které hojně využívá farmaceutický průmysl. Třeba z vajíček mořské hvězdice se vyrábějí léky proti rakovině. Medúza, vlastně jen jeden její druh produkuje velmi účinné filtry proti ÚV záření.

1
Blahodárné účinky rybího tukuJezte stravu bohatou na maso z tučných mořských ryb jako jsou sardinky, makrela nebo tuňák. Pomáhají v prevenci vzniku krevních sraženin, které způsobují srdeční selhání. V poslední době hodně propagované omega-3 mastné kyseliny, právě ty sloučeniny, co se nacházejí v mořských rybách, působí účinně na řadu aktuálně vyskytovaných problémů. Na deprese, zánětlivá onemocnění jako lupénka, vředy, ekzémy a podobné problémy. Pokud vám chuť ryb vadí, užívejte kapsle s rybím tukem.
2
Zázračné mořské řasy Zařazujte do svého jídelníčku mořské řasy. Jsou bohatou zásobárnou kyseliny alginové, která pomáhá k očistě organismu od toxických látek a obsahují protirakovinové sloučeniny. Existuje obrovské množství druhů mořských řas, které hojně využívá japonská kuchyně, ale tento jídelníček je také hodně preferovaný vegetariány. Mořské řasy obsahují až 20krát více vitamínů a minerálů než suchozemské rostliny. Obsahují také potřebný jód jako prostředek ke snížení funkce štítné žlázy.
3
Mořská sůl ozdraví vaši pokožkuKoupejte se ve slané mořské vodě, která zvláční suchou a poškozenou pokožku. Opakovanými koupelemi ve vodě obohacené mořskou solí můžete vyléčit nebo alespoň zmírnit těžkou lupénku.
4
Vyrobte si peelingNa úporně suchou pokožku pomáhá peeling s přídavkem mořské soli. Šálek mořské soli rozmíchejte na pastu s odpovídajícím množstvím glycerinu, který koupíte v lékárně. Osprchujte se a připravenou emulzi vetřete houbou nebo rukama do ještě mokré pokožky. Po opláchnutí a osušení bude vaše kůže překvapivě hebká a vláčná.
Autor: Jirina Novakova | Zobrazit autorská práva

Foto: Hidden, Alex Bruda; zdroj: sxc.hu

Hodnocení
Zatím žádné komentáře. Buďte první!

Další zajímavé články

Sůl kamenná nebo mořská? S jódem nebo bez? Kolik a jak? Sůl, neboli chlorid sodný (NaCl), je pevnou součástí naší stravy a vyvstává u ní spousta otáze…
Obrázek není k dispozici
Sytě žlutá a skromná květina je královnou jarních luk, zahrad a kdejakých trávníků. Smetanka královská, lékařská, lidově nazývaná pampeliška vyrůstá z…
Jak využít chrpu polní | rady a tipy. Chrpa polní je rostlina známá svými modře až fialově zbarvenými květy, která roste okolo polí a cest, na lukách…