Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít sportování s dítětem?

15. Únor 2023
Jak si užít sportování s dítětem?

Jak si užít sportování s dítětem? Ať už máte dítko naprosto maličké, batolátko, předškoláka nebo školou povinného rošťáka, vždy s nimi můžete společně sportovat. Ta nejmenší miminka můžete nechat, aby vás sledovala při cvičení nebo je zapojit tak, že vám ona budou živým závažím a vy je budete zvedat v rukou, na břiše, sednou vám na záda… Větší děti pak zapojte na dvorku, zahradě nebo chodníku.

Odrážedlo pro nejmenší

Už nejmenším dětem můžete koupit odrážedla v podobě auta nebo motorky, příp. odrážedla 3 v 1, která s dítkem, dá se říct, rostou. Jsou lehká, s nízkým sedem, na zem tak dosáhnou už i děti ve věku 14, 16 měsíců, i menší.

K dostání jsou také odrážedla s vodící tyčí, na nichž může dítko buď jet samo, nebo mu pomůžete, když už nebude moct.

Jak si užít sportování s dítětem?

Usedněte na kolo

S většími dětmi už se směle můžete pustit i na delší trasu. Ideální je vybrat si cyklostezku, na níž nechybí možnost osvěžit se chutným občerstvením. Pokud máte i malé dítko, větší může samo na kole, koloběžce, menší pak do vozíku, který se dá zapojit za vaše kolo.

Jak si užít sportování s dítětem?

Zábava na zahradě

I na zahradě se společně zabavíte. Stačí koupit velkou trampolínu, zahradní bazén nebo třeba pověsit na strom houpačku. K dostání jsou i různé venkovní hry, jako třeba pétanque, kuželky nebo si můžete zaskákat panáka, k čemuž potřebujete jen křídy a placatý kámen.

Fyzickou zdatnost mezi sebou můžete porovnávat např. se švihadlem. Kdo z vás zvládne skákat déle, nebo kdo udělá víc přeskoků za minutu? Příp. kolik přeskoků zvládnete, než hru zkazíte?

Možností, jak se venku zabavit s dětmi, je fůra. Můžete hrát na schovávanou, honit se, vytvořit si překážkovou dráhu, ať už budete chodit pěšky, nebo jezdit na koloběžkách, odrážedlech, kolech… Mnohé hračky, které vám přijdou ke společné hře vhod, najdete na webových stránkách www.ministerstvohracek.cz.

Jak si užít sportování s dítětem?

Tipy

PR článek

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.