Přejít k hlavnímu obsahu

Jak upéct ořechové cukroví pro diabetiky | recept

Ořechové cukroví pro diabetiky | recept. Lidé trpící diabetem to mají o svátcích opravdu těžké. Všude kolem se peče drobné sladké cukroví, obchody přetékají nabídkou sladkostí a na ně jakoby se zapomnělo. Na výrobu potravin pro diabetiky jsou přísné normy a tak jen málo pekařů a cukrářů nabízí dia pečivo. Diabetik nemůže nejen cukr, ale také si musí hlídat příjem tuků. Pokud máte diabetika doma, nabízím k vyzkoušení osvědčený recept. Záměnou cukru za umělé sladidlo upečete výborné ořechové kuličky. Dávkování sladidla přepočtětě podle tabulky sladivosti na výrobku k poměru cukru. Já mám dobré zkušenosti se stévií, ale ne každý je s ní spokojen.

 

Co je potřeba

200 g hladké mouky

50 g strouhaných vlašských ořechů

1 sáček vanilkového pudinkového prášku

1/2 kávové lžičky mleté skořice

125 g Hery

špetka prášku do pečiva

2 celá vejce

trochu strouhané citronové kůry

umělé sladidlo nahrazující 60 g cukru

kousky ořechů do kuliček a strouhané ořechy na obalení

 

1

Mouku promícháme s pečivovým práškem a sypkým umělým sladidlem. Přidáme celá vejce, strouhané ořechy, citronovou kůru, sůl, tuk a sáček vanilkového pudinku. Nejprve vidličkou a pak rukama zpracujeme těsto. Těsto zabalíme do folie a necháme v chladu hodinu odležet.

 

2

Z odpočinutého těsta uštipujeme kousky a do každého zabalíme kousek vlašského ořechu. Kuličku pak obalíme v mletých ořeších a položíme na plech. Plech vyložíme papírem na pečení nebo vymažeme tukem.

 

3

Kuličky pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 150 °C asi 15 minut. Upečené necháme vychladnout na plechu a pak teprve uložíme do krabice na chladné místo. Z uvedeného množství surovin je přibližně 65 kuliček.

 

Na kuličky můžeme místo vlašáků použít lískové ořechy nebo mandle. Pečete-li pro někoho, kdo nemůže ani umělé sladidlo, místo oříšků přidejte do těsta fíky nebo rozinky. Ale pozor, aby nebyly doslazovány.

Autor: Mirka K.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články