Přejít k hlavnímu obsahu

Jak připravit bezlepkové nepečené kuličky | recept

Jak připravit bezlepkové nepečené kuličky | recept

Bezlepkové nepečené kuličky | recept. Následující recept je na rychlé vánoční nepečené cukroví. Cukroví je snadné a stačí ho připravit těsně před Vánocemi. Neobsahuje lepek, cukroví je vhodné i pro celiaky. Mléčnou hmotu lze ochutit různými přísadami, např. strouhanými ořechy, mandlemi, kokosem. Do těsta můžeme zabalit jakékoliv sušené ovoce, meruňky, švestky, třešně. Ochutit se může několika kapkami rumu nebo likéru. Vyzkoušejte si připravit vynikající bezlepkové nepečené kuličky.

Co je potřeba

6 dl sušeného mléka

2 dl moučkového cukru

200 g másla

2 polévkové lžíce šlehačky

vanilka nebo vanilkový cukr

1 vrchovatá polévková lžíce kakaa

hrst rozinek namočených v rumu

strouhané mandle na obalení

1

Ze všech surovin vypracujeme hladké těsto. Těsto musí být vláčné, aby z něj šly tvarovat kuličky. Pokud je hmota drobivá, přidáme šlehačku. Tekutinu přidáváme opatrně po lžících, abychom pak neměli zase hmotu příliš řídkou. Do poloviny hmoty zapracujeme několik lžic kakaa.

2

Uštipujeme malé kousky bílého těsta a zabalíme do něj kousek ořechu, čokolády nebo rozinky namočené v rumu. V dlani utvoříme kuličku a tu zabalíme do kousku hnědého těsta. Obalíme v mletých mandlích nebo strouhaném kokosu. Jestliže si chcete usnadnit práci, zapracujte do bílého těsta hrst rozinek nebo jinou Vámi zvolenou přísadu. Pak pokračujte stejným způsobem.

3

Kuličky vložíme do cukrářských papírových košíčků. Uskladníme naskládané v uzavíratelné krabici v chladu.

Autor: Mirka K.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak upéct dvoubarevné pracny | recept
Jak upéct dvoubarevné pracny | recept
Dvoubarevné pracny | recept. Pracny jsou nejtradičnější z tradičních druhů vánočního cukroví. Pečou se téměř v každé domácnosti a není snad nikdo, kdo…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.