Přejít k hlavnímu obsahu

Jak uvolnit ucpaný nos

14. Únor 2020
Jak uvolnit ucpaný nos

Zimní plískanice nebo nečekaný letní déšť a výsledek je jasný – rýma a ucpané dýchací cesty. Že si můžete v lékárně koupit kapky či sprej na uvolnění nosu, to ví každý. Jaké jsou ale další možnosti jak uvolnit ucpaný nos, když už máte kapek dost?

1

Na uvolnění ucpaného nosu můžete použít nosní krémy, které obsahují borovicové a eukalyptové silice. Jejich silná vůně vás doslova protáhne.

2

V lékárně si můžete pořídit také sprej na ucpaný nos s mořskou vodou. Tento postup je vhodný i na občasné propláchnutí nosu v rámci běžné hygieny.

3

Staré známé pravidlo říká hodně pít. Tekutiny ředí hlen a ten se pak snáze dostává z těla.

4

Vynechte napařování nad horkou vodou, mohlo by zničit vaši nosní sliznici. Místo toho si dávejte na čelo horké obklady, ideální jsou gelové sáčky nebo nahřívací polštářky, které dlouho drží teplo.

5

Vyzkoušejte masáž nosu, která zlepšuje průchodnost dýchacích cest a stimuluje nervová zakončení. Nahřejte si dlaň (například třením rukou), přiložte si dlaň na špičku nosu a kružte na každou stranu alespoň 2 minuty.

6

A babská rada na závěr, jak na ucpaný nos. Na noc si oblečte mokré ponožky, pokud tedy nespíte v příliš chladné místnosti. Nahřejte si nohy v horké vodě, poté navlékněte ponožky vymáchané ve studené vodě a přes ně přetáhněte suché vlněné ponožky. Tento postup stimuluje krevní oběh.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak správně inhalovat
Jak správně inhalovat
Inhalování je prokazatelně účinnou a přirozenou formou léčby zánětlivých onemocnění dýchacích cest, pomáhá při zmírnění příznaků astmatu či bronchitid…
Jak nám prospívá zázvor
Jak nám prospívá zázvor
Oddenek zázvoru lékařského má typickou pikantní chuť. Používáme ho nejen jako ingredienci při přípravě jídla, ale můžeme využít i jeho léčivé účinky.…
Jak vybírat léčivé byliny v létě
Jak vybírat léčivé byliny v létě
V červenci a srpnu je možno sbírat mnoho léčivých bylin, jejichž blahodárné účinky nám napomáhají při mnoha zdravotních nepříjemnostech. Bylinky nám m…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.