Co je potřeba

  • 2 polévkové lžíce jedlé sody
  • 1/4 čajové lžičky sušeného mletého zázvoru
  • 1/2 čajové lžičky jemně mleté mořské soli
  • 3 kapky mátové silice (případně skořicové, hřebíčkové, čajovníkové, či všech dohromady)
1

POSTUP:

Všechny uvedené ingredience smícháme dohromady a uložíme do uzavíratelného plastového kelímku. Uzavíratelný by měl být z toho důvodu, aby jsme zabránili navlhnutí prášku. Můžeme použít například vymytý kelímek od krému.

2

POUŽITÍ:

Namočený zubní kartáček (lépe hustý a měkký) ponoříme do prášku a čistíme zuby, jak jsme zvyklí. Jelikož je jedlá soda mírně abrazivní, doporučuji používat jako kúru 2x ročně, po dobu 1 měsíce, 2x -3x týdně.

3

VARIACE:

Budete-li chtít zkusit nějakou změnu, můžete přidat mletou skořici, najemno rozdrcený hřebíček (pro někoho je hřebíčkový esenciální olej příliš silný) či dokonce kurkumu (u té však prosím opatrně, silně barví). A nakonec mám pro vás ještě jeden sezónní tip. Jahodová sezóna je v plném proudu, tak proč toto báječné ovoce nevyužít i na přírodní bělení zubů? Několik jahod rozmačkejte a naneste na zuby. Po chvíli opláchněte a uvidíte výsledek. Jahody totiž napomáhají zesvětlit zubní skvrny. Tak ať vám tento recept vykouzlí zářivý úsměv na tváři.

Varování

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.833335
Average: 4.8 (6 votes)