Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit přírodní velikonoční věnec

Jak vyrobit přírodní velikonoční věnec

Přírodní velikonoční věnec | návod. Velikonoce se blíží, a jestliže teprve přemýšlíte, jakou výzdobu letos pro tyto svátky zvolíte, máme pro Vás tip. V následujícím článku naleznete návod, jak vyrobit přírodní velikonoční věnec. Proč používat umělé materiály, když Velikonoce oslavují probuzení přírody ze zimního spánku?

Co je potřeba

  • Březové nebo vrbové proutí
  • Vázací drát, lýko, stuha ve velikonoční barvě (např. žlutá, zelená či červená)
  • Kousek mechu
  • Vrbové kočičky
  • Prázdné šnečí ulity, jehnědy a další přírodniny
  • Figurky zvířátek (např. králík, jehně, ptáček, kuřátko, apod.)
  • Lepidlo či tavná pistole
1

Vrbové proutí před zpracováním namočíme na několik hodin do vody, aby se s ním dalo lépe pracovat. Březové proutí se skvěle tvaruje i bez namáčení. Větvičky si nejprve srovnáme a na vrchní části větve je svážeme pomocí lýka nebo jiného vhodného materiálu.

2

Vrchní část větviček přehneme přes spodní část a vytvoříme tak věnec připomínající tvarem velikonoční vejce. Obě části k sobě svážeme pomocí drátu, který posléze překryjeme mašlí z textilní stuhy (vhodná je např. jutová nebo taftová, která se dá sehnat i ve velikonočních vzorech).

3

Věnec můžeme ozdobit kočičkami nebo jinými větvičkami. Pokud seženeme pružné a dlouhé větvičky, můžeme je rovnou přidat k proutí a svázat je spolu s ním do věnce. Celý věnec poté obvážeme lýkem. Přebytečné větvičky a horní konce můžeme zastřihnout.

4

Posléze na spodní část vytvořeného „vajíčka“ přilepíme nebo lýkem přivážeme kousek mechu a dozdobíme jej figurkou a šnečí ulitou. K mechu je přilepíme pomocí lepidla nebo tavné pistole. Skvěle budou vypadat i vyfouknutá křepelčí vajíčka, peříčka a čerstvé květy.

5

Další možností je ozdobit věnec po celém obvodu větvičkami buxusu a dalšími dekoracemi.

 

Tipy

Věnce jsou vhodné k zavěšení na dveře nebo jiná místa. Na hřebíčku budou díky použitému proutí držet i bez poutka, je však možné jej k věnci také přidělat, stačí na vršek navázat kousek lýka nebo stuhy.

Autor: Jana F.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si udělat velikonoční dekorace
Jak si udělat velikonoční dekorace
Jak si udělat velikonoční dekorace | DIY. Velikonoce jsou pohyblivým svátkem, a proto jsou každý rok v jinou dobu. Slaví se první neděli po 1. jarním…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.