Přejít k hlavnímu obsahu

Jak využít makadamiový olej

Jak využít makadamiový olej

Jak využít makadamiový olej | rady a tipy. Makadamiový olej se vyrábí lisováním makadamiových oříšků, jak je patrné již z jeho názvu. Tento olej se dá použít v kuchyni a stejně tak v péči o tělo i vlasy. Pokud se chcete dozvědět, jak makadamiový olej využít, přečtěte si následující rady.

Co je potřeba

Viz další kroky

1

Využití v kuchyni

Makadamiový olej má lahodnou chuť s vanilkovým nádechem, kterou oceníte zejména při přípravě zeleninových salátů, mořských plodů, ale i majonézy, polévek a sladkých pokrmů.

Naleznete v něm celou řadu zdraví prospěšných látek, je bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin, selenu a zinku. Obsahuje také vitamíny A, B a vitamín E, který slouží jako přírodní konzervant a má antioxidační účinky. Makadamiový olej pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi.

2

Využití v kosmetice

Zevně můžete makadamiový olej aplikovat na pleť a pokožku celého těla i na vlasy. Velmi snadno se vstřebává a neucpává póry. Skvěle se hodí pro citlivou, suchou a stárnoucí pleť, vyhlazuje vrásky, hojí, regeneruje a vyživuje. Používejte jej klidně pravidelně místo odličovače či nočního krému, můžete jej nanést i na citlivé oční okolí a také na pokožku celého těla a používat k masážím.  

3

Pokud Vás trápí suché, poškozené, málo lesklé nebo lámavé vlasy, zkuste olej zahřát ve vodní lázni, aplikovat jej na vlasy (zejména do délek a konečků) v dostatečném množství, zabalit je do ručníku a zábal nechat asi 30 minut působit. Následně vlasy umyjte šamponem jako obvykle. Dá se také pravidelně vtírat do třepivých a lámavých konečků vlasů. Je vhodný i pro barvené vlasy a proti lupům.

 

Tipy

  • Tento olej je velmi vhodný k péči o kudrnaté vlasy.
  • Pro zlepšení stavu suchých a poškozených vlasů, si můžete připravit domácí masku na vlasy z avokáda a makadamiového oleje.
  • Makadamiový olej můžete použít i k výrobě domácí kosmetiky (např. balzámu na rty, mýdla, peelingu apod.) – několik návodů na výrobu domácí kosmetiky naleznete v odkazech níže.

Varování

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

Autor: Jana F.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak využít kakaové máslo | rady a tipy
Jak využít kakaové máslo | rady a tipy
Jak využít kakaové máslo | rady a tipy. Kakaové máslo se samozřejmě používá především k výrobě poctivé a kvalitní čokolády. Uplatnění však nalezn…
Jak využít rostlinné proteiny
Jak využít rostlinné proteiny
Jak využít rostlinné proteiny | rady a tipy. Pod pojmem práškový protein si možná představíte cosi nezdravého používaného v posilovnách. Ros…
Jak se správně stravovat v létě
Jak se správně stravovat v létě
Jak se správně stravovat v létě | rady a tipy. Léto s sebou přináší nejrůznější kulturní akce, grilování a s nimi spojené nezdravé pokrmy a…
Jak na mýdlové muffiny | DIY
Jak na mýdlové muffiny | DIY
Mýdlové muffiny | DIY. Mýdlové muffiny sice nejsou k jídlu, můžou však posloužit jako krásná dekorace, vůně do šatníku či vhodný dárek pro Vaše blízké…