Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na v troubě pečené kuřecí špízy s asijskou Hoisen omáčkou

Jak na v troubě pečené kuřecí špízy s asijskou Hoisen omáčkou

Jedinečná, asijsky laděná Hoisen omáčka, která je ve své nezaměnitelné, medově sladké i lehce pikantní chuti navíc podpořena dalšími chuťově nezaměnitelnými asijsky laděnými dochucovadly, je marinádou doslova jako stvořenou pro jemné kuřecí kousky. Ty jsou pak v podobě dozlatova upečených kuřecích špízů skvostným, chuťově nezaměnitelným obědem, stejně jako atraktivním, na párátku napíchnutým doplňkem silvestrovského stolu.

Co je potřeba

 • ¾–1 kg kuřecích prsních řízků
 • 2 lžíce najemno nastrouhaného čerstvého zázvoru
 • 2 stroužky česneku
 • kůra a šťáva z ½ citronu
 • 3 lžíce Hoisen omáčky
 • 2 lžíce medu
 • 2 lžíce rýžového octu
 • 2 lžíce sójové omáčky
 • 2 lžíce worcesterské omáčky
 • 4 lžíce olivového oleje
1

Pár hodin před plánovaným pečením kuřecích špízů je potřeba kuřecí řízky upravit a naložit je do asijsky laděné Hoisen marinády. S předstihem proto kuřecí řízky omyjte a nakrájejte je na tenké, dlouhé, asi tak ½ cm široké pásky.

úprava kuřecích prsních řízků před naložením do Hoisen marinády
2

Na asijsky laděnou Hoisen marinádu v misce smíchejte najemno nastrouhaný čerstvý zázvor, prolisované stroužky česneku, najemno nastrouhanou citronovou kůru včetně citronové šťávy.

příprava základu chuťově nezaměnitelné Hoisen marinády
3

Vidličkou pak do promíchaných surovin vešlehejte med, Hoisen omáčku a další asijsky laděná dochucovadla, kterými jsou sójová i worcesterová omáčka a rýžový ocet.

Hoisen omáčku lze běžně zakoupit v supermarketech v oddělení s exotickými, světovými potravinami.

vmíchání medu, Hoisen omáčky a dalších asijsky laděných dochucovadel do marinády
4

Připravenou, chuťově nezaměnitelnou Hoisen marinádu pak promíchejte s nakrájenými kuřecími řízky a přesuňte do lednice, kde kuřecí kousky nechejte alespoň 5 hodin marinovat.

naložení kuřecích kousků do jedinečné Hoisen marinády
5

Před tvořením špízů do mísy s kuřecími kousky a Hoisen marinádou přilijte olivový olej a důkladně vše promíchejte.

přilití olivového oleje do marinády
6

Nyní jsou kuřecí kousky připravené k napichování na grilovací špejle, a to cik cak, hezky do žížalky.

napichování marinovaných kuřecích kousků na grilovací špejle
7

Na plechu vyloženém pečicím papírem pak kuřecí špízy vložte do trouby předehřáté na 180 °C (horkovzdušná trouba 160 °C) a pečte dozlatova 35-45 minut. V průběhu pečení špízy potírejte zbylou Hoisen marinádou.

Upečené, chuťově nezaměnitelné kuřecí špízy podávejte coby oběd, nejlépe s bramborovou kaší, nebo v doplnění dipů a zeleniny coby nápadité pohoštění.

pečení a servírování chuťově nezaměnitelných kuřecích špízů

Tipy

 • Ze skvostného, chuťově nezaměnitelného oběda servírovaného v podobě na špejli napíchnutých špízů, lze velice snadno připravit neméně skvostné, navíc však nápadité pohoštění v podobě párátky spíchnutých jednohubek. Kuřecí řízky přitom nakrájejte na nudličky či kousky velikosti sousta a po proležení v Hoisen marinádě je napíchněte místo špejle na klasické párátko.
Autor: Markéta
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.