Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vyrobit krém na ruce | návod jak mít hebké ruce

Jak si vyrobit krém na ruce | DIY. Ruce pro nás celý den tolik dělají, že mnohdy máme pokožku na rukou vysušenou a drsnou. Pro nejednoho z nás je krém na ruce každodenním společníkem. Domácí příprava krému, jehož základem je olej a včelí vosk, je přitom docela snadná. Kdo rád experimentuje, může si namíchat i svou vlastní kombinaci vůní. Pojďme si spolu vyrobit domácí krém na ruce.

Co je potřeba

  • 50 ml mandlového nebo slunečnicového oleje (může být rafinovaný i panenský, vyzkoušejte i olivový)
  • 1 lžíce kakaového másla ( k dostání v prodejnách zdravé výživy nebo e-shopech)
  • 2 lžíce včelího vosku ( k dostání v prodejnách se včelími produkty, kdy lze použít voskové pláty pro výrobu svíček – ty však nejsou přímo certifikovány jako kosmetická surovina, nebo v e-shopech)
  • oblíbený esenciální olej (levandule, růže, citrón)
1

Výroba krému

Do hrnce s tlustým dnem (nebo ve vodní lázni) vložíme všechny suroviny a zahříváme na mírném plameni tak dlouho, dokud se nerozpustí veškerý vosk.

Pokud použijete panenské oleje, zbytečně nádobu nezahřívejte, ať v krému zůstane co nejvíce výživných látek.

Do tekuté směsi nakapeme asi 10 kapek přírodního esenciálního oleje a hned nalejeme do vymyté a vysušené nejlépe skleněné nebo hliníkové nádoby, případně plastového kelímku, a necháme vychladnout. Krém uchováváme při pokojové teplotě, při velmi horkých dnech v lednici. Trvanlivost je závislá na trvanlivosti použitých surovin.

2

Použití krému

Používáme dle potřeby, nejlépe na noc. Krém je mastnější, proto můžeme použít speciální bavlněné rukavice. Ráno budeme mít ruce jako miminko.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vyrobit domácí krém
Jak vyrobit domácí krém | tipy a rady pro výrobu domácích krémů. Na trhu je široká škála kosmetických přípravků pro ošetření pleti. Nejen pleťové mask…
Jak vyrobit domácí masážní gel | DIY
Jak vyrobit domácí masážní gel | DIY. Trápí Vás bolavá záda, namožené či ztuhlé svaly nebo se potřebujete uvolnit po náročném dni či sportovním výkonu…
Jak pečovat o pleť v zimě
Jak pečovat o pleť v zimě | rady a tipy. O pleť se musíme starat celý rok. Zatímco v létě ji chráníme především před slunečními paprsky, v…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.