Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyčistit mikrovlnnou troubu

30. Listopad 2016

Mikrovlnná trouba je jeden z elektrických přístrojů používaných v kuchyni a velký pomocník nejen při rychlém ohřívání potravin, ale i pro přípravu některých jídel, nebo například i pamlsků ve formě popcornu apod. Stejně jako ostatní kuchyňské spotřebiče, je však také mikrovlnnou troubu třeba udržovat čistou, aby vám co nejdéle sloužila a dobře plnila všechny své funkce. Jak vyčistit mikrovlnnou troubu?

1

Nejlepší je samozřejmě předcházet velkému zanesení trouby např. používáním poklopů přes talíř použitelných do mikrovlnné trouby, které zamezují prskání ohřívaných jídel na vnitřní stěny mikrovlnné trouby.

2

Pokud už se stane nějaká nehoda, je vhodné mikrovlnnou troubu vytřít co nejdříve, aby nedošlo k zaschnutí nečistot nebo při pozdějším použití trouby dokonce k jejich připečení.

3

V případě jen malého zašpinění mikrovlnné trouby zpravidla stačí pouze jí vytřít vlhkým hadříkem či houbou, případně s použitím jarové vody, do které můžete přidat i trochu octa, který má nejen čistící účinky, ale slouží také jako dezinfekce. Nikdy však na čištění vnitřku vaší mikrovlnné trouby nepoužívejte čistící písky nebo dokonce drátěnky, protože jejich použití by mohlo povrch nenávratně poškrábat a poškodit.

4

Pokud je mikrovlnná trouba hodně zašpiněná a tato špína je navíc zaschlá či dokonce připečená, pak se doporučuje použít speciální čističe určené na čištění mikrovlnných trub (vyrábí je např. firma Indesit, Electrolux apod.).

5

Pokud nechcete rovnou používat chemii, můžete také vyzkoušet přírodní prostředek, kterým je citrón. Stačí dát do misky s vodou pár plátků citronu nebo do vody vymačkat šťávu z něj a tuto misku dát do mikrovlnné trouby a tu pak pustit cca na 5 minut na plný výkon. Tímto způsobem vznikající pára odpaří připečené nečistoty, které pak pouze lehce setřete vlhkým hadříkem, citrónová vůně navíc zbaví mikrovlnnou troubu nepříjemného zápachu.

6

Některé hospodyňky tuto metodu dovádějí ještě k naprosté dokonalosti přidáním také kousku pomeranče nebo pomerančové šťávy, protože tento citrusový plod navíc ještě pomáhá zachycovat mastnotu z trouby.

Autor: chorche | Zobrazit autorská práva

Foto: Dave Kennard, ID: 1050057, sxc.hu

Hodnocení
DALIBOR888 (neověřeno) | Ne, 06/30/2019 - 18:54

Abych pravdu řekl, tak jsem na mikrovlnku pěkně dlouho nešáhl, a tak podle toho vypadala. Nakonec mi z toho ta mastnota ani nešla moc vyčistit, takže jsem nevěděl co s tím. Naštěstí jsem narazil na váš návod jak vyčistit mikrovlnku a funguje to. Konečně je aspoň na chvíli čistá

Další zajímavé články

Krb je krásným topením, které působí i jako dekorace, když se díváme skrze sklo na zapálený oheň. Tato dekorace začne ovšem ztrácet na efektu, když se…
S blížící se topnou sezonou, pokud váš domov vytápíte tuhými palivy nebo si jen přitápíte v krbu, u většiny lidí stoupá nechuť s nepříjemným vyklízení…