Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit přírodní vánoční ozdoby | DIY

Jak vyrobit přírodní vánoční ozdoby | DIY. Jestliže preferujete jednoduché a zejména přírodní dekorace, pak je následující článek určen přímo Vám. Poradíme Vám v něm několik tipů na rychle vyrobené přírodní vánoční ozdoby, které můžete využít k dekoraci nejrůznějších výrobků. Využijte šišek, citrusů, jablíček a dalších přírodnin k útulné a originální vánoční výzdobě Vašeho domova.

Co je potřeba

Viz další kroky

1

Každý z Vás jistě zná přírodní ozdoby v podobě sušených plátků citrusů či jablek. Tyto přírodní dekorace krásně vypadají, jsou velmi jednoduché a rychlé na výrobu a navíc Váš domov úžasně provoní.

2

Usušit můžete plátky z pomeranče, mandarinky, citronu či jablka, ale také z limetky, grepu, hrušky apod. Z ovoce nakrájejte plátky tenké 3 – 4 milimetry a dejte je sušit v jedné vrstvě na plechu vyloženém pečicím papírem do trouby, ovoce je nutné sušit na nízkou teplotu (nejlépe kolem 50 °C). Plátky můžete sušit také na topení, mohou se však různě zkroutit (což samozřejmě není na škodu). Během sušení plátky několikrát otočíme. Některé plátky můžete před sušením překrojit napůl.

3

Plátky jablek před sušením potřete citronovou šťávou, aby nezhnědly.

4

Do plátků ovoce (např. pomeranče či citronu) můžete před sušením zapíchat hřebíček, toto vylepšení je velmi efektní.

5

Další jednoduchou ozdobou a zároveň způsobem, jak využít citrusovou kůru po oloupání ovoce, jsou vykrajované tvary z kůry. Z citrusové kůry ihned po oloupání vykrajujte tvary pomocí vykrajovačky a případně nože. Můžete použít např. vykrajovačku ve tvaru hvězdičky.

6

Krásnou přírodní dekorací jsou také šišky. Zkuste je natřít vánoční barvou či postříkat sněhem ve spreji. Samozřejmě někdy šišky nejlépe vyniknou ve své naturální podobě. Další tipy, jak využít šišky najdete zde: Jak vyrobit stromeček ze šišek a šiškový svícen | návod na vánoční dekorace.

7

Sušené plátky ovoce i hvězdičky a jiné tvary z citrusové kůry můžete použít pro dekoraci adventního nebo zimního věnce, vánočního stromečku, přírodního svícnu a dalších výtvorů.

Autor: Jana F.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si vyrobit gelovou svíčku | postup
Jak si vyrobit gelovou svíčku | postup. Existuje skupina lidí, která svíčky příliš nemusí a druhá skupina, která je doslova miluje. Gelová svíčka je s…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.