Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit vajíčko z nití

Výroba (nejen) velikonočního vajíčka z nití je velmi jednoduchá. Zvládnou ji i menší děti, samozřejmě za asistence rodičů. I když výsledná dekorace působí velmi křehce, je mnohem odolnější, než vypadá.

Co je potřeba

  • tekuté lepidlo
  • provázky, nitě, vlnu atd.
  • nafukovací balónky
  • alobal
1

Tekuté lepidlo nalijeme do ploché nádoby (např. mělké misky). Odmotáme si dlouhý kus provázku a na stůl rozložíme velký čtverec alobalu. Balónek mírně nafoukneme do požadované velikosti budoucího vajíčka a na konci dobře zajistíme.

2

Provázek pomalu protahujeme lepidlem a ukládáme na připravený alobal. Když je celý namočený v lepidle, omotáme jeden jeho konec okolo zavázaného uzlu na balónku. Nyní balónek obtáčíme podle své fantazie. Jakmile se nám zdá hotový, jednoduše ho pověsíme na vhodné místo a necháme uschnout.

3

Nejlépe následující den balónek jednoduše propíchneme a jeho zbytky odstraníme z vnitřku vajíčka. A máme hotovou velmi půvabnou velikonoční dekoraci.

Použít můžete i více druhů barevných provázků. Výsledek bude ještě krásnější.

Jestliže používáte hustější lepidlo typu herkules, potřete povrch balónku velmi tenkou vrstvou oleje, která zabrání přílišnému přilnutí balónku k provázkům. Takový balónek by totiž nešel propíchnout.

Autor: notburga
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak ozdobit vajíčko voskovým reliéfem
Voskový reliéf je původní technika zdobení českých velikonočních kraslic. Původně se používaly bílé ornamenty na barevném (nejčastěji červeném) podkla…
Jak si udělat velikonoční dekorace
Jak si udělat velikonoční dekorace | DIY. Velikonoce jsou pohyblivým svátkem a proto jsou každý rok v jinou dobu. Slaví se první neděli po 1. jarním ú…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.