Přejít k hlavnímu obsahu

Jak ozdobit vánoční stromeček | rady

Jak ozdobit vánoční stromeček | rady

Jak ozdobit vánoční stromeček | rady. Říkáte si, že to přeci není žádná věda? Jste na omylu, zdobení vánočního stromečku vědou rozhodně je, tedy ovšem pokud chcete mít doma pěkný stromeček. Na JakTak.cz se již záhy dozvíte, jak ozdobit stromeček, jak správně při zdobení vánočního stromečku postupovat, prostě aby vypadal pěkně a symetricky.

Co je potřeba

Je jedno jaké ozdoby na vánoční stromeček doma máte, každé zdobení stromečku má své jisté zásady. Tyto zásady vám dopomohou vytvořit více plastický, symetrický a luxusně působící vánoční stromeček.

1

Vánoční stromeček postavíte do stojanu a dáte do místnosti tam, kde by měl přes Vánoce stát.

2

Pak vezměte vánoční osvětlení. Dříve než jej dáte na stromeček, tak jej rozprostřete na zem, zkontrolujte a zapojte do elektřiny. Jestli vše svítí, můžete začít s instalací na stromeček. Ze světel si najděte pravý střed a ten umístěte pod naprostý vrchol. Pak každé rameno dejte na protilehlou stranu. Máte tak rozdělený symetricky stromeček na dvě poloviny. Dále záleží podle délky a množství svíček. Ideální je, když na každém velkém patře jsou svíčky, jak vepředu, tak i vzadu. Při menším počtu alespoň na střídačku, jeden vepředu a o patro níž vzadu.

3

Po svíčkách pak přichází čokoládové ozdoby. Nejprve ozdobte velkými figurkami. Pěkně po celé ploše, ideálně na každou velkou větev. Zdobte nejprve předek, pokud bude jedna část stromečku u stěny. Zadní část můžete vyřešit i menšími ozdobami, ale ideální by bylo, kdyby i vzadu byly velké a na malých větvích plněné malé čokoládové ozdoby. Kupte proto raději více kolekcí. Pokud nezdobíte čokoládou, tak se vás pak tato pasáž netýká.

4

Nerozbitné ozdoby přichází na řadu po čokoládě. Nerozbitné neznamená pouze plastové, ale i ze slámy, dřeva a dalších materiálů.

5

Skleněné a jiné rozbitné ozdoby přichází posléze. Ty největší koule se dávají dolů. Postupujte s velikostmi až nahoru. Nahoře jsou ozdoby nejmenší a to platí nejen u skleněných ozdob. I zde platí, že by na každé větvi měla být umístěna alespoň jedna skleněná ozdoba. Při instalaci si zkuste pohrát a nastavte baňky šikovně okolo světel. Co se týče tvarů skla, nejprve rozmisťujte klasické koule, a pak až tvary.

6

Řetězy

Dnes již nejsou pouze chlupaté řetězy, na výběr máte celou řadu nejrůznějších řetězů – korálkové, vločky, z papíru, popcornu, slámy, těstovin, dřeva, oříšků, je jich prostě hodně. Opatrně je rozprostřete po celém stromečku. Ideálně by měly jít okolo celého obvodu stromku, ale ne symetricky. Zkusit můžete variantu dvou protichůdných řetězů anebo ob větve, to záleží na typu stromku.

7

Přišla řada na salonky. Pokud jimi tedy zdobíte, tak právě nyní na ně přišla ta vhodná chvíle.

8

Na vrchol vánočního stromku se dává špička či hvězda.

9

Nakonec stromeček dozdobte třásněmi.

Tipy

Pokud zdobíte pouze určitými typy ozdob, vždy jen vynechte ty, které neužíváte. Posloupnost však jinak zachovejte. Výsledkem bude pěkně nazdobený stromeček.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.