Přejít k hlavnímu obsahu

Jak udělat dětem adventní kalendář

30. Listopad 2022
Jak udělat dětem adventní kalendář

Jak udělat dětem adventní kalendář | DIY. Děti se v předvečer svátku sv. Mikuláše obdarovávají sladkou nadílkou. V posledních letech se součástí mikulášského balíčku staly čokoládové adventní kalendáře. Dětem se líbí, mají hezké obrázky – například s oblíbenými pohádkovými postavami. Čokoláda v kupovaných adventních kalendářích však nebývá kvalitní, mnohdy se nejedná ani o čokoládu, podle legislativy je to poleva. Zkuste adventní kalendář pro vaše ratolesti vyrobit a naplnit čokoládou sami, není to složité. Podle následujícího návodu to zvládne každý.

Co je potřeba

  • drátěná, kartonová nebo proutěná podložka
  • role tvrdého papíru
  • papírové ubrousky
  • stuhy
  • lepicí pistole
  • nůžky
  • kousek překližky nebo latě
  • háček na zavěšení
1

Adventní kalendář se dá vyrobit za pár korun a z materiálu, který by jinak skončil v popelnici. Použít se mohou kelímky od jogurtů, plechovky, kartonové krabice, zbytky látek apod. Vše musí být čisté, kelímky a plechovky ozdobíme tapetou nebo barvou, karton pokreslíme. Jednoduchý kalendář se dá vyrobit z papírových rolí od kuchyňských utěrek či mikrotenových sáčků.

2

Role polepíme samolepicí folií nebo nastříkáme barvou. Poté je rozřežeme na menší díly, které mohou ale nemusí být stejně dlouhé. Záleží na výtvarném záměru. Roličky nalepte na kruhovou podložku z kartonu, stočeného proutí nebo drátu. Máte-li něco nepotřebného (např. starou poklici) žádaného tvaru, klidně to využijte.

3

Z tvrdého papíru vystřihneme kruh tak velký, aby zakryl prostřední část, ale nepřekryl roličky. Připevníme ho tavnou pistolí. Roličky opatříme čísly. Do podložek na dorty se zdobeným okrajem vložíme do středu třeba čokoládovou tyčinku, sušené ovoce, ořechy a vsuneme do roličky. Pak doplníme a necháme ozdobný okraj vykukovat.

4

Z druhé strany kalendáře připevníme úzkou lať s háčkem na zavěšení. Kalendář pověsíme, aby se nám lépe pracovalo. Na spodní část navážeme stuhy a na ně připevníme různé krabičky, kornouty a ručně pletenou punčochu, kde bude zbytek nadílky. Punčocha ponese číslo 5, balíčků bude 24 (všech dohromady). Na prázdné místo uprostřed připevníme pomocí kolíčků fotografii dítěte, později ji vyměníme za dopis Ježíškovi, vánoční pohlednice nebo dětské výkresy.

Autor: Mirka K.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.