Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat parní čistič na domácí úklid

Úklid a zabezpečení pořádku v domácnosti je snad z hlediska času a vynaložení vlastní energie nejnáročnější prací. Proto pořídit si parní čistič je dostatečnou motivací, jak tuto každodenní činnost si usnadnit a zefektivnit. Pokud zvažujete zakoupení tohoto přístroje, získejte předem co nejvíce informací, a to nejen u prodejců, porovnejte si reference i těch, co již přístroj vlastní a používají. Ne každý prodejce vám předá objektivní informace, ovlivněn pohnutkou, aby jste koupili právě u něj. Při výběru parního čističe věnujte patřičnou pozornost porovnání cen a technických parametrů.

Co je potřeba

parní čistič, voda

1

Čistění párou je ekologické

Žádné saponáty a desinfekční prostředky, úspora času a hospodárnost, to je podstata parního čistění. Potřebujete jen obyčejnou vodu a minimální spotřebu elektrické energie.
Suchá pára, která se vytváří jen z malého množství vody, je velice účinná při odstraňování všech nečistot včetně mastnoty. Takto vytvořená pára materiály nepromočí, pouze je zvlhčí.

2

Jednokomorové nebo dvoukomorové stroje

Asi vytušíte, že jednokomorové typy strojů poskytnou nižší výkon a efekt, než stroje dvoukomorové. Časové a energetické úspory přednostně splňují dvoukomorové parní čističe a od toho se odvíjí i cena. Jednokomorové stroje mají evidentně nižší cenu, ale nejsou tak výkonné. V tomto případě doporučujeme investovat více, aby výsledek a užitná hodnota splnily kýžený efekt.

3

Princip a manipulace obou typů čističe

Podstatu a zacházení s jednokomorovým čističem můžeme přirovnat k manipulaci s tlakovým hrncem, na který jsme zvyklí v domácnosti při vaření. Uzávěr nelze nikdy otevírat, pokud je v bojleru natlakovaná horká pára.
U dvoukomorového čističe kromě bojleru je ještě jedna komora, zásobní studená nádrž, kde spojení s bojlerem zajišťuje přečerpávací pumpa. Tento dvoukotlový čistič i s relativně malým množstvím vody zaručí dostatečně dlouhou produkci páry. Stroj můžeme zapnout i tehdy, aniž bysme kontrolovali zůstatkový stav vody. Doplnit vodu můžeme kdykoliv. Manipulace je tedy celkově jednoduchá, bezpečná, nehrozí nedostatek vody v bojleru a kvalita páry je systematicky zajištěna.

4

Při výběru si všímejte udaných parametrů

•vybavení stroje (bezpečnostní zařízení, systém nádrží, napařovací žehlička a ostatní)
•tlak - minimální doba nahřátí a maximální provozní tlak, udávaný v barech
•objem (hmotnost, výška, šířka, hloubka)
•funkčnost
•užitek
•bezpečná manipulace

5

Tlak je nejdůležitější z parametrů

Čím větší tlak, tím vyšší teplota a tím je čistič výkonnější. To se vztahuje na dvoukomorové – dvoukotlové parní čističe. Při vyšším výkonu se rychleji zahřeje voda a tedy i čištění je rychlejší.

6

Co všechno parní stroj vyčistí

Strojem se snadno vyčistí nedostupná místa, kachličky, sociální zařízení, keramické obklady, spáry, kuchyňské prostory, nápeky v troubě, stroj poslouží k vytírání podlahy, stírání prachu, čištění oken a všechno ostatní, co potřebujete v bytě umýt. Na čistící chemii zapomeňte. Úspora je evidentní.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat vrtací kladivo | tipy
Jak vybrat vrtací kladivo | tipy. Vrtací kladiva jsou nezbytným vybavením každého kutila, každé stavební nebo elektrikářské firmy, ale také těch, kteř…
Jak vybrat bazénový vysavač | rady
Jak vybrat bazénový vysavač | rady. Pořízení bazénového vysavače výrazně přispěje k čistotě, průzračnosti a celkovému zlepšení kvality bazénové vody.…
Jak vybrat myčku nádobí | rady
Jak vybrat myčku nádobí | rady. Možná stojíte před otázkou, jak vybrat myčku nádobí a nešlápnout přitom vedle. Myčky nádobí se staly standardními prak…
Jak čistit ekokůži
Jak čistit ekokůži | rady a tipy. Ekokůže si získává díky svým vlastnostem stále více příznivců. Používá se zejména při výrobě nábytku, kde nahra…
Jak zazimovat balkonové rostliny
Jak zazimovat balkonové rostliny | rady a tipy. Celé léto nám dělaly radost, a tak je nám líto balkonové rostliny vyhodit. Přemýšlíme nad tím, ja…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.