1

Domácí pleťová maska

Pleťovou masku si můžete vyrobit podle toho, které problémy vaši pleť aktuálně trápí. Můžete si vyrobit masku na mastnou pleť, na suchou pleť, na unavenou pleť apod. Recepty pro výrobu domácí pleťové masky nejsou nikterak složité a finančně náročné. Většinou vám postačí suroviny, které se v domácnostech běžně vyskytují.

2

Maska na suchou pleť

Trápí-li vás příliš vysušená pokožka na vašem obličeji, pak jsou následující řádky určeny právě vám. Oloupejte zralý banán, vidličkou jej rozměkčete, přidejte jeden vaječný žloutek a dvě malé lžičky panenského olivového oleje. Vše důkladně promíchejte a naneste na váš obličej. Bohatě postačí, když masku necháte působit dvacet minut.

Shrneme si to, pro výrobu masky potřebujete:

- 1 zralý banán
- 1 vaječný žloutek
- 2 malé lžičky panenského olivového oleje

3

Maska na mastnou pleť

Máte-li příliš mastnou pleť, pak vám může pomoci bílý jogurt (neochucený), který naneste na obličej. Nechte jej zaschnout a působit patnáct minut, poté jej z obličeje umyjte mlékem, nakonec ještě obličej opláchněte studenou vodou.

Další recept je o trochu složitější. Zralé jablko ostrouhejte a nastrouhejte najemno, přidejte jednu lžičku bílého jogurtu, jednu lžičku medu, půl lžičky mleté skořice, jednu lžičku ovesných vloček, vše důkladně promíchejte. Měla by vám vzniknout kašovitá směs, kterou naneste na obličej a nechte ji dvacet minut působit. Poté obličej vlažnou vodou opláchněte.

Na přípravu masky tedy potřebujete:

- 1 zralé jablko
- 1 lžička medu
- 1 lžička bílého jogurtu
- ½ lžičky mleté skořice
- 1 lžička ovesných vloček

4

Maska proti vráskám

Vrásky jsou častou příčinou nespokojenosti žen s jejich zevnějškem. Nejen drahé krémy, botulotoxin nebo drahé plastické operace jsou řešením, jak s vráskami bojovat. Zkuste pleťovou masku, kterou si vyrobíte z jemně nastrouhané okurky a bílého jogurtu. Tyto dvě ingredience smíchejte dohromady a vzniklou směs naneste na svůj obličej. Nechte působit alespoň pětadvacet minut a poté opláchněte.

Další variantu pleťové masky proti vráskám si můžete připravit z jemně nastrouhané mrkve, kterou smíchejte s našlehaným bílkem. Vzniklou směs naneste na obličej a nechejte působit pětadvacet minut.

Masky vám samozřejmě vrásky neodstraní, ale mohou vám pomoci s jejich mírným vyhlazením.

5

Maska pro unavenou pleť

Potřebujete-li vaší pleti vrátit pružnost a svěžest, pak je následující recept určen přesně vám. Zralé avokádo vydloubejte z jeho slupky, jeho dužinu rozmělněte vidličkou, přidejte jednu malou lžičku medu, jednu malou lžičku bílého jogurtu, případně můžete přidat jednu lžičku čerstvé citrónové šťávy, vše důkladně promíchejte. Vzniklou směs naneste na obličej a nechte 15 – 20 minut působit, poté obličej opláchněte. Vaše pleť by měla být jasnější a více hydratovaná.

Na přípravu masky tedy potřebujete:

- 1 zralé avokádo
- 1 lžička medu
- 1 lžička bílého jogurtu
- 1 lžička čerstvé citrónové šťávy

6

Příprava pleti

Ještě než začnete s aplikací samotné masky, důkladně svou pleť vyčistěte, tak jak jste zvyklí (pomocí čistícího tonika, vody apod.). Pleť prohřejte a prokrvte, není to nic složitého, stačí pleť napařit nad horkou párou (velmi krátce), jemně namasírovat nebo provést její jemný peeling.

Všechny tyto způsoby vedou k prokrvení pleti, která mnohem lépe vstřebává výživné látky, které jsou v pleťové masce obsaženy.

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.444445
Average: 4.4 (18 votes)