Přejít k hlavnímu obsahu

Jak připravit španělskou Tortillu de patata – bramborovou omeletu se špenátem | recept

Tortilla de patata | recept. Tortilla de patata, tedy bramborová omeleta, je tradiční jídlo pocházející ze Španělska a je rozšířené i v latinské Americe. Mezi základní ingredience patří brambory, vejce, cibule a olivový olej. Existuje pochopitelně spousta dalších variant lišících se dle regionů a tamních zvyklostí. Nejčastěji se tortilla de patata připravuje se zeleným hráškem, paprikou, šunkou, klobásou či houbami. Ve Španělsku se omeleta tradičně podává s chlebem a zelenými pálivými papričkami. My si dneska připravíme tortillu se špenátem, která by měla být šťavnatá a vláčná. Je to rychlé a vydatné jídlo, chutné i za studena.

Co je potřeba

Na 2 porce budeme potřebovat: - 4 střední brambory - 4 vejce - 1 cibuli - několik kostek mraženého sekaného špenátu - 2 lžíce olivového oleje - olej na smažení - mořskou sůl

1

Brambory nakrájíme na kostičky nebo přibližně půlcentimetrové plátky, cibuli na proužky. Na velké pánvi rozehřejeme dostatečné množství oleje a smažíme cibuli i brambory na mírnějším ohni doměkka a dozlatova. Můžeme použít i předem uvařené brambory, tím se zkrátí čas smažení.

2

Poté přidáme špenát a pár minut dusíme. Směs přecedíme, abychom odstranili olej ze smažení. V misce rozšleháme vejce, přidáme sůl a bramborovou směs. Na stejnou pánev nalijeme 2 lžíce olivového oleje, necháme rozehřát a vlijeme připravenou směs.

3

Omeletu smažíme na mírném ohni, aby se nepřipálila. Asi po pěti minutách či až bude střed pevnější, přiklopíme na omeletu talíř a převrátíme ji rychle na něj. Poté omeletu opatrně přemístíme zpátky na pánev a smažíme zhruba dalších pět minut.

4

Nyní už stačí tortillu nakrájet na tradiční trojhránky a servírovat. Variace: V okamžiku, kdy se přidává špenát, můžete přidat zelený hrášek, kukuřici, zelenou či červenou papriku, žampióny apod. Buen provecho!

Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.